Wydarzenia Wydarzenia

Lendog 2019

Już po raz piąty mieliśmy przyjemność gościć zawodników biorących udział w zawodach dogtrekkingowych Lendog. Dogtrekking to coraz popularniejsza forma aktywności na świeżym powietrzu łącząca w sobie bieganie i zadania na orientację, a wszystko to oczywiście w towarzystwie psa. Zawody skierowane były do pojedynczych osób, ale również całych rodzin. Jedynym warunkiem było posiadanie czworonoga ;)

Celem imprezy oprócz promocji aktywnego trybu życia jest poznawanie miejscowych szlaków turystycznych, zapomnianych zabytków, pomników przyrody, leśnego savoir-vivre (czyli jak zachować się w lesie).

Na jednym (Karczma sądowa w Uniemyślu) z punktów prowadziliśmy edukacją przyrodniczą. Uczestnicy rozpoznawali gatunki drzew, roślin i zwierząt. Promowana była rola leśnika oraz drewno. Aktywny spacer w lesie był także okazją do zapoznania się ze zrównoważoną gospodarką leśną i turystyczną rolą lasów. Impreza miała bardzo duży rozgłos w mediach oraz zebrała bardzo dobre oceny zarówno wśród mieszkańców jak i uczestników. Podkreślano rolę naszej firmy jako współorganizatora tego wydarzenia.

               O wielu lat angażujemy się w tą najciekawszą imprezę odbywającą się na naszym terenie. Oprócz pomocy w organizowaniu trasy i zajęć edukacyjnych sponsorujemy drewniane nagrody  promujące leśnictwo i gospodarkę leśną, a także drewno jako surowiec doskonały.