Wydawca treści Wydawca treści

Siedliska Natura 2000

Na terenie Nadleśnictwa Kamienna Góra zinwentaryzowano 1613,64 ha siedlisk przyrodniczych Natura 2000 w tym 376,54 ha to siedliska priorytetowe, mające niewielki obszar występowania ale cenne przyrodniczo. Należą do nich podmokła i torfowiskowa świerczyna górska, łęgi wierzbowe,  topolowe, olszowe i jesionowe, jaworzyny i lasy klonowo - lipowe na stromych stokach i zboczach.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Linki w leśnictwie Lubawka

Linki w leśnictwie Lubawka

W lasach w okolicach Lubawki ktoś rozwiesza stalowe linki pomiędzy drzewami. Prosimy Was wszystkich korzystających z lasów o bardzo dużą ostrożność.

Takie działania są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skończyć się bardzo tragicznie. Z lasu korzysta wiele osób, niektóre w sposób nielegalny ale nie jest to sposób na rozwiązanie problemu. Próby samodzielnego wymierzania kary absolutnie nie będą przez nas tolerowane i zrobimy wszystko (wspólnie z Policją) aby namierzyć sprawcę. Oprócz motocrossów po lesie jeździ dużo rowerzystów, także wielu biegaczy lubi podbiegi. Nikt nie może być narażony na takie niebezpieczeństwo.

Jeśli trafią Państwo na takie linki w lesie to bardzo prosimy o kontakt (telefoniczny, mailowy lub przez wiadomość w mediach społecznościowych)

ps. dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. Górze.