Wydawca treści Wydawca treści

Izba Edukacji Leśnej na Szkółce Leśnej w Krzeszowie

  1. Izba Edukacji Leśnej jest miejscem przeznaczonym do edukacji przyrodniczo-leśnej dzieci, młodzieży oraz dorosłych i może być użytkowana przez placówki oświatowe, grupy zorganizowane lub inne podmioty za zgodą Nadleśniczego Nadleśnictwa Kamienna Góra pod nadzorem pracownika Nadleśnictwa Kamienna Góra.
  2. Każda osoba korzystająca z obiektu wyraża zgodę na postanowienia niniejszego Regulaminu i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.
  3. Korzystanie z obiektu przez dzieci i młodzież jest możliwe tylko pod opieką dorosłych. 
  4. Izbę Edukacji Leśnej można użytkować w godz. 8:00-14:00 od poniedziałku do piątku. Korzystanie z Izby w  pozostałe dni i godziny, odbywają się na podstawie indywidualnej zgody Nadleśniczego.
  5. Przed przystąpieniem do korzystania z Izby Edukacji Leśnej uczestnicy/opiekun grupy zorganizowanej powinien wypełnić druk oświadczenia i formularz rezerwacji obiektu (formularze dostępny na stronie internetowej Nadleśnictwa Kamienna Góra www.kamienna.wroclaw.lasy.gov.pl).
  6. Z Izby Edukacji Leśnej mogą korzystać osoby, które zgłoszą do Nadleśnictwa Kamienna Góra rezerwację terminu zajęć na 7 dni roboczych przed planowaną datą, dostarczą niezbędne formularze rezerwacji obiektu i oświadczenia oraz uzyskają zgodę Nadleśniczego o jakiej mowa w p-kcie 4. 
  7. Rezygnacja z zajęć w Izbie Edukacji Leśnej edukacyjnej powinna zostać zgłoszona pracownikowi Nadleśnictwa Kamienna Góra nie później niż 2 dni przed zaplanowaną rezerwacją.
  8. Obiekt jak i przyległy do niego teren mogą stanowić źródło różnorakich zagrożeń (tj. potknięcia, poślizgnięcia, ukąszenia owadów, uczulenia na pyłki itp.) 
  9. W sali  edukacyjnej może jednocześnie przebywać maksymalnie 30 osób.
  10. Nadleśnictwo Kamienna Góra nie ponosi odpowiedzialności  za wypadki powstałe podczas korzystania z obiektu i jego otoczenia. Użytkownicy korzystają z niego na własną odpowiedzialność i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody. Za rzeczy zgubione/ pozostawione na terenie obiektu Nadleśnictwo Kamienna Góra nie ponosi odpowiedzialności. 
  11. Za zniszczenia powstałe podczas korzystania z Izby Edukacji Leśnej  odpowiada i ponosi odpowiedzialność (również materialną) opiekun wycieczki, a w przypadku jego nieobecności – rezerwujący.
  12. Opiekun lub rezerwujący zobowiązani są do stałej obecności w czasie korzystania z sali.
  13. Na terenie obiektu obowiązuje:
  • przestrzeganie zasad ВНР,
  • zachowanie czystości,
  • przestrzeganie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych,
  • dbałość o wszystkie urządzenia i eksponaty.
  1. W zakresie spraw nienormowanych niniejszym Regulaminem decyzje podejmuje odpowiedzialny  pracownik Nadleśnictwa Kamienna Góra w uzgodnieniu z Nadleśniczym Nadleśnictwa Kamienna Góra.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Lasy Nadleśnictwa

Lasy Nadleśnictwa

Nadleśnictwo Kamienna Góra jest typowym nadleśnictwem górskim

Powierzchnia ogólna Powierzchnia leśna nadleśnictwa to 15856,63 haNadleśnictwa Kamienna Góra wg stanu na 1 stycznia 2019 roku, wynosiła 16130 ha.

Według fizycznogeograficznego podziału kraju, Nadleśnictwo Kamienna Góra położone jest w następujących jednostkach fizycznogeograficznych Polski (Solon i in. 2018):
Obszar: Europa Zachodnia
Podobszar: Pozaalpejska Europa Środkowa
Prowincja: Masyw Czeski (33)
Podprowincja: Sudety z Przedgórzem Sudeckim (332) 
Makroregion:  Sudety Zachodnie (332.3)
Mezoregion:
Karkonosze (332.37)
Rudawy Janowickie (332.38)
Makroregion:  Sudety Środkowe (332.4-5)
Mezoregion:
Brama Lubawska (332.41)
Góry Wałbrzyskie (332.42)
Góry Kamienne (332.43)
Obniżenie Ścinawki (332.47)
Góry Stołowe (332.48)
Najniżej położony punkt w Nadleśnictwie Kamienna Góra znajduje się w dolinie rzeki Bobru na północny – zachód od miejscowości Ciechanowice 393 m n.p.m., a najwyższy punkt 1188 m n.p.m. w okolicach Grzbietu Lasockiego.