Asset Publisher Asset Publisher

Regulamin korzystania z obiektów infrastruktury turystycznej

Obiekty infrastruktury turystycznej nadleśnictwa przeznaczone są do rekreacji i wypoczynku turystów. Każdy ma prawo z nich korzystać, w sposób który nie jest sprzeczny z niniejszym regulaminem. 
 
  1. W obrębie obiektów turystycznych zabrania się:
  • zaśmiecania terenu; 
  • niszczenia infrastruktury turystycznej; 
  • wykopywania, wycinania, lub jakiegokolwiek innego niszczenia drzew i innej roślinności; 
  • rozpalania ognisk poza miejscami do tego wyznaczonymi; 
  • grillowania oraz pozostawiania innych palących się przedmiotów; 
  • spożywania alkoholu i przebywania w stanie nietrzeźwym; 
  • zachowań zagrażających spokojowi, bezpieczeństwu i odpoczynkowi innych turystów; 
  • rozbijania namiotów i biwakowania, chyba że miejsce oznaczone jest jako pole obozowe lub nadleśnictwo wyraziło zgodę na biwakowanie w danym miejscu;  
  • puszczania psów luzem. 
  1. Organizowanie imprez o charakterze wyczynowym lub masowym wymaga uprzedniego uzyskania zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz spełnienia pozostałych warunków przewidzianych przepisami prawa powszechnie obowiązującymi w tym zakresie. 
  2. Przebywanie w obiektach turystycznych jest dozwolone od świtu do zmroku. 
  3. Istnieje ryzyko upadku z platform lub punktów widokowych, dlatego użytkownik tych obiektów powinien zachować należną ostrożność. W przypadku upadku, lub bycia świadkiem upadku osób trzecich należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby ratunkowe oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra. Numery alarmowe oraz numer kontaktowy nadleśnictwa znajdują się poniżej niniejszego regulaminu. 
  4. Każdy użytkownik dorosły korzysta z obiektów na własną odpowiedzialność, a dzieci – na odpowiedzialność opiekuna.  
  5. Nadleśniczy może udzielić zgody grupom zorganizowanym na zorganizowanie imprez w obrębie obiektów infrastruktury turystycznej, z zachowaniem przestrzegania zasad zakreślonych w treści wyrażonej zgody.  
  6. Poszczególne obiekty mogą być okresowo zamykane z powodu prowadzenia prac leśnych lub innych ważnych względów. Będą one wówczas oznaczone tablicami ZAKAZ WSTĘPU, czerwoną chorągiewką lub w inny czytelny sposób. Naruszenie tego zakazu związane jest z odpowiedzialnością zakreśloną treścią przepisów prawa. 
  7. Za niezastosowanie się do jakiegokolwiek punktu niniejszego regulaminu zostanie nałożona na turystę grzywna w wysokości ustalonej przez administrację leśną, a ponadto turysta może zostać poproszony o opuszczenie terenu, na którym obowiązują zasady wynikające z niniejszego regulaminu pod rygorem wezwania służb porządku publicznego. 
  8. Każda osoba, która zauważyła ogień w lesie, ma obowiązek niezwłocznego poinformowania służb leśnych lub Straży Pożarnej.  
 
 
WŁAŚCICIEL TERENU
Nadleśnictwo Kamienna Góra 
ul. Bohaterów Getta 33
58-400 Kamienna Góra
Te. 75 744 30 65

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zakaz wypalania traw

Zakaz wypalania traw

Akcja informacyjna

! ZAKAZ WYPALANIA TRAW !

 

Wybrane przepisy prawne dotyczące wypalania traw

 

USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody
(Dz. U. 2020, poz. 55)

Art. 124

„Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”.

Art. 131, pkt 12

„Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary - podlega karze aresztu albo grzywny”.

 

USTAWA z dnia 28 września 1991r. o lasach 
(Dz. U. 2020, poz. 1463)

Art. 30, pkt 3

„W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego, korzystania z otwartego płomienia, wypalania wierzchniej warstwy